Concept Stone

OPAKOWANIA

Opakowania komponentów systemu CONCEPT STONE zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie stosowania i oraniczeniu do minimum możliwości popełnienia błędu wykonawczego. Etykiety komponentów poszczególnych produktów są w tym samym kolorze, aby zminimalizować ryzyko pomyłki. Komponenty żywicy CONCEPT STONE BASE mają etykiety w kolorze zielonym, komponenty elastomeru CONCEPT STONE GUM mają etykiety niebieskie, a składniki nawierzchni CONCEPT STONE TOP czerwone. Podczas pracy nie jest wymagane stosowanie wagi, w celu odmierzenia prawidłowych proporcji poszczególnych komponentów. Ilości składników są tak dobrane, aby zachować wymagane proporcje. Czas wiązania przygotowanych mieszanin jest relatywnie krótki, zwłaszcza przy wysokich temperaturach. Dlatego pojemności poszczególnych komponentów systemu są tak dobrane, aby wykonać optymalną ilość mieszanki. Pozwala to na spokojne, precyzyjne wykonanie poszczególnych czynności bez ryzyka utraty materiału na skutek jego związania w pojemniku.

CONCEPT STONE BASE jest dostarczany w zestawie o łącznej objętości obu składników 0,89 litra – taką objętość będzie mieć substancja po wymieszaniu. Przybliżona wydajność to około 2,5m².

CONCEPT STONE GUM jest dostarczany w zestawie o łącznej objętości obu składników 1,13 litra. Przybliżona wydajność to około 1 m².

Pojedyncze opakowanie CONCEPT STONE TOP wraz z dołączonym klejem CONCEPT STONE RESING GLUE powinno wystarczyć na wykonanie około 1,1 m² warstwy o grubości 0,7 cm.

Aby zwiększyć ilość materiału przygotowanego w jednym cyklu mieszania wystarczy zastosować kilka opakowań równocześnie.

Bardzo wygodnym dla wykonawcy rozwiązaniem jest możliwość przygotowania mieszanki żywiczno-kamiennej CONCEPT STONE TOP w wiaderku, w którym jest dostarczane kruszywo. Również ilość kruszywa w pojedyńczym opakowaniu nie jest przypadkowa. Z powodów technologicznych niezbędne jest bardzo dokładne wymieszanie kruszywa z klejem żywicznym. Zbyt duża ilość składników powoduje trudności z prawidłowym ich wymieszaniem i wymaga specjalistycznych urządzeń.

Wiele firm dostarcza swoje produkty w dużych, zbiorczych opakowaniach. Powoduje to często spore straty, gdyż część materiału pozostaje po prostu niezużyta. Przyjęty sposób konfekcjonowania komponentów systemu CONCEPT STONE pozwala na precyzyjne dobranie ilości materiału do rzeczywistych potrzeb i ogranicza odpad do minimum.