Concept Stone

CONCEPT STONE TOP

Okładzina żywiczno-kamienna CONCEPT STONE TOP to warstwa wykończeniowa systemu. Składa się z odpowiednio dobranego i przygotowanego kruszywa kamiennego oraz poliuretanowego, bezbarwnego kleju CONCEPT STONE RESING GLUE, produkowanego przez firmę BASF. Proporcje kleju i kruszywa są tak dobrane, że kamyczki sklejają się ze sobą tylko w punktach styku, a pozostająca między nimi pusta przestrzeń powoduje, że materiał jest wodoprzepuszczalny.

img7

 

 

Paradoksalnie właśnie wodoprzepuszczalność okładziny CONCEPT STONE TOP gwarantuje jej mrozoodporność i stanowi jej największy atut.

Jak wiadomo woda, która zamarza, zwiększa swoją objętość. Gdy znajduje się w porach lub szczelinach materiału lub pomiędzy jego warstwami po zamarznięciu powoduje rozsadzenie jego struktury. Szczególnie destrukcyjnym zjawiskiem jest tzw. „przejście temperatury przez zero”, które polega na tym, że temperatura oscyluje w okolicach 0°C wywołując zjawisko wielokrotnego „zamrażania – odmrażania” wody. Może ono występować nawet kilka razy w ciągu doby i sto kilkanaście w ciągu jednej zimy. Woda, która dostała się pod warstwę wykończeniową balkonu, np. pod płytkę ceramiczną działa wówczas jak podnośnik hydrauliczny.

Okładzina CONCEPT STONE TOP posiada wewnątrz swojej struktury pustą, otwartą przestrzeń wypełnioną powietrzem. Jeżeli pod okładziną pojawi się woda, która zacznie zamarzać, to może ona swobodnie zwiększać swoją objętość wypełniając pustą przestrzeń wewnątrz materiału nie naruszając jego struktury. Dzięki temu CONCEPT STONE TOP jest materiałem, który znakomicie sprawdza się nawet w bardzo surowym klimacie.

CONCEPT STONE TOP to połączenie unikalnych właściwości technicznych z nowoczesnym, atrakcyjnym designem.