Concept Stone

CONCEPT STONE DRIP CAP

System okapników CONCEPT STONE DRIP CAP jest wykonany z aluminium pokrytego wysokiej klasy powłoką poliestrową. Zapewnia to niezwykłą odporność i trwałość powłoki lakierniczej oraz znakomitą przyczepność do warstwy hydroizolacji, a przez to szczelność tego połączenia.

System CONCEPT STONE DRIP CAP jest specjalnie zaprojektowany do wykończenia krawędzi balkonów, na których zastosowano drenażową okładzinę żywiczno-kamienną. Woda, która jest przepuszczana przez warstwę okładziny, spływa po hydroizolacji i poprzez specjalne otwory odwadniające w profilu okapnika (na zdjęciu zaznaczone czerwonymi strzałkami) jest odprowadzana na zewnątrz.

Profil, narożniki i łącznik dylatacyjny CONCEPT STONE DRIP CUP.

Okapniki są bardzo ważnym elementem balkonów i tarasów. Ich zadaniem jest odprowadzenie wody deszczowej, aby chronić ściany i cokoły balkonu przed wnikaniem wody w ich głąb. Woda ociekająca bezpośrednio po elewacji w najlepszym razie spowoduje trwałe odbarwienia powierzchni, ale przeważnie prowadzi do zniszczenia fragmentów elewacji, a nawet do zawilgocenia sąsiednich pomieszczeń.

Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta okapników balkonowych. Często są one wykonywane z blach stalowych o grubości od 0,55 do 0,75 mm cynkowanych i malowanych. Niestety bardzo często zdarza się, że nawet po krótkim czasie dochodzi do mocnej korozji okapników co w konsekwencji prowadzi do ich rozszczelnienia i szybkiej destrukcji krawędzi balkonu. Jest kilka przyczyn tej sytuacji:

Okapniki CONCEPT STONE DRIP CAP to przede wszystkim PEWNOŚĆ i NIEZAWODNOŚĆ nawet w ekstremalnych sytuacjach